tutajOdpowiadając na pytania zadane na forum często udzielane są odpowiedzi na pytanie dając link z bezużytecznym anchorem tutaj? Patrząc na pozycjonowanie nie daje to prawie żadnego efektu poza zwiększoną ilością linków (i to naturalnych). Nie daje, ponieważ chyba nikt nie wpisuje w wyszukiwarcę samo tutaj. Jednak jakiś efekt musi być, a konkretnie pozycjonowanie naturalne (czyli przez społeczność) na omawianą frazę. Ciągle to widzę więc dziś sprawdzimy co hipotetycznie najczęściej jest polecane na forach czy blogach.

W celu szybkiego przypomnienia (upraszczając) im więcej linków z anchorem (tekstem linku) tutaj tym wyższa pozycja w Google na to słowo. Tak więc najczęściej wymieniani jako tutaj:

  1. Firefox,
  2. Adobe Reader,
  3. Flashplayer,
  4. GUS – ma zaindexowany w title „tutaj”, może to być wynik naturalny więc możemy pominąć
  5. Adobe Reader – z polskiego źródła,
  6. Gadu-Gadu,
  7. Java – download,
  8. naturalny wynik
  9. WinRar,
  10. KRS

Wnioski

Wychodzi na to, że najczęściej polecana polecany jest program z dziedziny przeglądarki internetowe a mianowicie Firefox. Przypominam że nie dawno wyszedł Firefox 4 beta 8. Drugim wynikiem jest jeden z najpopularniejszych programów do przeglądania plików PDF. Kolejną odpowiedzią na problemy użytkowników jest flashplayer dzięki któremu możemy grać w bardziej skomplikowane gry online. Dalej jak widać jest Gadu Gadu, Java, WinRar oraz KRS. To była jedynie analiza z ciekawości, jeżeli masz jakieś pytania bądź sugestie odnośnie tej analizy zapraszam do zakładki kontakt.

Obrazek tytułowy: flickr.com/photos/ahorcado/